Photo Rating Website
Start vanitas, A vat-25, uszkujnik-, v1.3, mody
urządzamy teatrzyk kukiełkowy

urządzamy teatrzyk kukiełkowy, klasa 1 [ Pobierz całość w formacie PDF ]
Opracowała: mgr J. Krzak
Konspekt zajęć z kształcenia zintegrowanego w klasie I
Krąg tematyczny
: Już umiem czytać.
Temat dnia
: Urządzamy teatrzyk kukiełkowy.
Zapis tematu lekcji w dzienniku:
Słuchanie baśni czytanej przez nauczyciela pt. „Królowa Śniegu”.
Czytanie tekstu elementarzowego pt. „Teatr kukiełkowy”. Ustny opis
wyglądu Śnieżki i krasnoludków. Przygotowanie scenografii do
przedstawienia kukiełkowego. Urządzenie przedstawienia w klasie
poprzedzone prowadzeniem dialogów postaci występujących w baśni.
Opowiadanie baśni przez dzieci inspirowane ilustracjami. Dodawanie
i odejmowanie na osi liczbowej.
Cele zajęć:
- rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i poprawnego
wypowiadania się,
- doskonalenie umiejętności wyszukiwania w tekście określonego
fragmentu,
- poznaniebaśni pt. „Królewna Śnieżka”,
- rozwijaniewrażliwości plastycznej,
- doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania na osi
liczbowej.
Cele operacyjne:
Uczeń
:
- znabaśń pt. „Królewna Śnieżka”,
- dodaje i odejmuje w zakresie 10,
- zaznaczadziałania na osi liczbowej,
- potrafiwykonać scenografię do przedstawienia kukiełkowego,
- sprawnie wyszukuje w tekście wskazane fragmenty,
- uczestniczywdyskusji,trafnie opisuje postacie,
- opowiadabaśń pomagając sobie ilustracjami.
Metoda: słowna, czynna
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Środki dydaktyczne: podręcznik, ćwiczeniówka, karta pracy, baśń pt.
„Królewna Śnieżka”, karton, patyczki, farby, książki z baśniami.
Przebieg zajęć:
1. Powitanie w kręgu – odśpiewanie piosenki powitanki.
2. Sprawdzenie pracy domowej.
3. Rozwiązanie krzyżówki, odczytanie hasła. Wyjaśnienie pojęcia
„baśń”.
Ż A B A
Z N A K
Ś N I E G
K O Ń
1) przysmak bociana
2) drogowy lub zodiaku
3) pada zimą
4) ciągnie wóz
4.Odczytanie szarady poprzez wykonanie obliczeń:
10 - 8 = LEW
7 – 4 – 3 = KRÓ
9 + 1 – 5 = ŚNIEŻ
8 –7 + 3 = NA
9 – 5 + 2 = KA
0
2
4
5 6
5.Zapoznanie uczniów z różnymi bajkami poprzez prezentację
bajek przyniesionych przez uczniów.
6. Odczytanie przez nauczyciela bajki pt. „ Królewna Śnieżka”.
7. Swobodne wypowiedzi dzieci na temat bajki, ustalenie
bohaterów.
8. Rozmowa z uczniami na temat scen występujących w bajce.
9. Malowanie farbami scen do bajki.
10.Ułożenie przez dzieci chronologicznie namalowanych scen
i przypięcie ich do tablicy.
11. Opowiadanie bajki na podstawie namalowanych ilustracji.
12. Uzupełnianie karty pracy.
13. Porządkowanie tekstu z lukami według kolejności zdarzeń.
Przepisanie zdań do zeszytu.
14. Zajęcia relaksacyjne – zabawa w kręgu –Powiedz co byś zrobił
gdyby do naszej klasy przyszła Śnieżka?
15. Odczytanie przez dzieci tekstu z elementarza pt. „Teatr
kukiełkowy”.
16. Rozmowa z uczniami na temat treści tekstu oraz bezpiecznego
zachowania się w czasie nieobecności rodziców.
17.Wyszukiwanie w tekście fragmentów przedstawiających
wygląd krasnoludków. Przepisanie opisu krasnoludków do
zeszytu.
18. Zabawa ruchowa „My jesteśmy krasnoludki”.
19. Omówienie ilustracji zamieszczonej w podręczniku. Ustne
opisywanie krasnoludków i Śnieżki.
20. Rozwiązywanie zadań, zaznaczanie odpowiedzi na osi
liczbowej.
Śnieżka uprała 4 czapeczki żółte i 3 czapeczki zielone. Ile
czapeczek uprała Śnieżka?
Krasnoludek miał 10 jagód. Dał Śnieżce 8 jagódek. Ile
jagód zostało krasnoludkowi?
Krasnal Staś ma 4 zł i chce kupić książkę. Ile złotych musi
dołożyć, jeżeli książka kosztuje 9 zł?
21. Wypełnianie ćwiczeń z ćwiczeniówki ze str. 40. Otaczanie
pętlą przedmiotów związanych z bajką.
22. Podział klasy na zespoły – przygotowanie w zespołach
scenografii do przedstawienia kukiełkowego, wykonanie
postaci krasnoludków.
23. Przygotowanie dialogów – rozmowa Śnieżki z krasnoludkami,
praca w zespole.
24. Prezentowanie dialogów przez wybrane zespoły.
25. Podsumowanie zajęć - ocena aktywności uczniów.
Karta pracy ucznia klasy I
Imię ...................................
Nazwisko ...........................
Zadanie 1
Uzupełnij tekst z lukami wybranymi wyrazami:
żonę, krasnoludków, grzebień, lasu, zamku
Królewna Śnieżka została wygnana z ..................... .
Królewicz pojął ją za . ...................................... .
Leśniczy zaprowadził ją do ..................................... .
Macocha podarowała jej zatrute jabłko i ................ .
Śnieżka trafiła do domku ....................................... .
Zadanie 2
Oblicz działania:
10 – 3 =
10 – 4 =
4 + 3 +2 =
5+ 3 =
10 – 7 =
[ Pobierz całość w formacie PDF ]

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • anette.xlx.pl
  • Tematy
    Start
    utk 003 zasady bezpiecznej pracy utk, szkoła-informatyka-cosinus, cosinus, Urządzenia techniki Komputerowej, PDF, materialy na wykłady
    urządzenie do elektroakupunktury i elektrofazy, schematy
    urządzenia techniki komputerowej. podręcznik do nauki zawodu technik informatyk (wydanie z nr dopuszczenia) cała książka, ebooki-ksiazki
    urządzenia melioracyjne, instrukcje, budownictwo, Budownictwo
    utk cw 3 2 lacze szeregowe teoria, szkoła-informatyka-cosinus, cosinus, Urządzenia techniki Komputerowej, PDF, materialy na wykłady
    utk 016 monitory karty gr, szkoła-informatyka-cosinus, cosinus, Urządzenia techniki Komputerowej, PDF, materialy na wykłady
    utk 001 podstawowe pojecia, szkoła-informatyka-cosinus, cosinus, Urządzenia techniki Komputerowej, PDF, materialy na wykłady
    ups, URZĄDZENIA TECHNIKI - KOMPUTEROWEJ, UTK 2, ups
    urazy głowy, BHP 2, pierwsza pomoc przedmedyczna
    ustawa o podatku leśnym, WPiA Administracja, Magisterka, Prawo podatkowe, ustawy
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • alcotours.xlx.pl
  • Jak łatwo nam poczuć się tą jedyną i jakież zdziwienie, kiedy się nią być przestaje.

    Designed By Royalty-Free.Org